Вівторок, 23.10.2018, 01:08
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
ЗОШ №3
м.Краматорськ  
 
       
 

Головна » Статті » Статті

ПСИХОЛОГІЧНА ГОДИНА З ЕЛЕМЕНТАМИ ТРЕНІНГУ «ЗНАЄМО ТА РЕАЛІЗУЄМО СВОЇ ПРАВА» (5-А клас)

ПСИХОЛОГІЧНА ГОДИНА З ЕЛЕМЕНТАМИ ТРЕНІНГУ «ЗНАЄМО ТА РЕАЛІЗУЄМО СВОЇ ПРАВА» (5-А клас)

13 квітня 2018 року з учнями 5-А класу практичним психологом школи в рамках «ТИЖНЯ ПРАВА» була проведена психологічна година з елементами тренінгу на тему: «Знаємо та реалізуємо свої права».

Мета заняття:

- формувати навички правомірного реагування на неправомірні дії однолітків;

- формувати у лідерів класу навички надання одноліткам необхідної підтримки, консультативної допомоги у проблемах, пов’язаних із правами дитини;

- формувати навички правомірної поведінки учнів і навчання діяти в різноманітних життєвих ситуаціях у відповідності з нормами права;

- визначити рівень уявлення та знань учнів п’ятого класу про користування власними правами та виконання обов’язків учня.

ЗМІСТ ПРОВЕДЕНОЇ РОБОТИ

Учні 5-А класу протягом психологічної години виконували наступні правила:

  • бути доброзичливими, коректними, тактовними, толерантними, терпеливими, конструктивними;
  • вчилися говорити лише від свого імені;
  • дотримувались «правила руки»;
  • дотримувались «правила двох рук» (коли в аудиторії ставало шумно, дозволялося піднімати дві руки);
  • поважати думку інших школярів.

1.Проведена психологічна година допомогла з’ясувати асоціації, які виникають у учнів зі словом: «ПРАВО».

2.За допомогою прослуханої історії про права дитини школярам вдалося замислитися над проблемою порушення прав дитини. Учні під час вправи наочно продемонстрували соціальні та емоційні зв’язки, що забезпечують необхідні умови для виживання й розвитку дитини. Прослухана та переглянута історія «про права однієї дівчинки» змусила учнів 5-А класу зробити колективний висновок: «НАВІТЬ У СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ У СЕРЦІ ТРИМАЙ НАДІЮ!».

3.Учні 5-А класу протягом заняття дізналися про основні документи, які забезпечують захист прав дитини. Кожна група учнів самостійно визначила та повідомила однокласникам поняття назв документів: «декларація»; «конвенція» та «закон».

4.Розгадавши кросворд, класному керівнику та практичному психологу вдалося виявити рівень обізнаності учнів 5-А класу про назви прав, якими школярі користуються щодня. Так, за допомогою кросворду, учні відгадали ключове слово заходу: «ПРАВО» (дивитися фото).

ВИСНОВОК: «поряд із нами живуть люди, які також мають права. Тому реалізовувати свої права, не порушуючи при цьому прав та інтересів інших – це своєрідне мистецтво. Досягти такого балансу можливо не тільки завдяки високій правовій свідомості, грамотності чи через страх перед відповідальністю, а перш за все тоді, коли ти в своїх діях керуєшся совістю, порядністю, людяністю, добрими намірами, чесністю, повагою до оточуючих. Народна мудрість гласить: «Якого ставлення бажаєш до себе – так стався і до інших», «Що посієш – те й пожнеш», «Людина – коваль свого щастя», «Життя прожити – не поле перейти», і ці вислови не потребують доказів, оскільки перевірені віками. Найважливішою для людини та суспільства відносини, упорядковані нормами права, тобто нормами, записаними в законах, і кожна людина перебуває під їхнім впливом. Нині Україна просувається по шляху побудови правової держави. У цей період важливим є формування у народу України нового правового мислення, набуття знань про життєво необхідні закони й уміння використовувати їх у повсякденному житті. Ви, учні, не повинні бути осторонь, оскільки молодь – це та сила, яка в змозі здійснити перетворення на краще і забезпечити більш справедливе майбутнє держави».

ФОТО https://drive.google.com/drive/folders/10R3uq5DVpB8mECA5H4m17zqpsJDJaE0k?usp=sharing

Категорія: Статті | Додав: Admin@03krm (16.04.2018)
Переглядів: 61 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Корисні сайти
Категорії розділу
Статті [991]
ВНЗ України запрошують [19]
Новини Педпреси
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Copyright MyCorp © 2018Конструктор сайтів - uCoz