Субота, 17.11.2018, 15:19
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
ЗОШ №3
м.Краматорськ  
 
       
 

Головна » Статті » Статті

ПСИХОЛОГІЧНА ГОДИНА З ЕЛЕМЕНТАМИ ТРЕНІНГУ «ЗНАЄМО ТА РЕАЛІЗУЄМО СВОЇ ПРАВА» (7-В клас)

ПСИХОЛОГІЧНА ГОДИНА З ЕЛЕМЕНТАМИ ТРЕНІНГУ «ЗНАЄМО ТА РЕАЛІЗУЄМО СВОЇ ПРАВА» (7-В клас)

13 квітня 2018 року з учнями 7-В класу практичним психологом школи була проведена психолого-виховна година з елементами тренінгу на тему: «Знаємо та реалізуємо свої права».

Мета заняття:

- формувати навички правомірного реагування на неправомірні дії однолітків;

- формувати у підлітків-лідерів навички надання одноліткам необхідної підтримки, консультативної допомоги у проблемах, пов’язаних із правами дитини;

- формувати навички правомірної поведінки учнів і навчання діяти в різноманітних життєвих ситуаціях у відповідності з нормами права;

- визначити рівень уявлення та знань учнів середньої школи про користування власними правами та виконання обов’язків учня.

ЗМІСТ ПРОВЕДЕНОЇ РОБОТИ

Учні 7-В класу протягом психологічної години виконували наступні правила роботи в групі:

  • були доброзичливими, коректними, тактовними, толерантними, терпеливими, конструктивними;
  • вчилися говорити лише від свого імені;
  • дотримувались «правила руки»;
  • поважали думку однокласників.

1.Проведена психологічна година допомогла з’ясувати асоціації, які виникають у учнів зі словом: «ПРАВО».

2.За допомогою прослуханої історії про права дитини школярам вдалося замислитися над проблемою порушення прав дитини. Учні під час вправи наочно продемонстрували соціальні та емоційні зв’язки, що забезпечують необхідні умови для виживання й розвитку дитини. Прослухана та переглянута історія «про права однієї дівчинки» змусила учнів 7-В класу зробити колективний висновок: «Ніколи не розставайся з мрією, навіть у складних життєвих обставинах!».

3.Учні протягом психологічної години дізналися про основні документи, які забезпечують захист прав дитини. Кожна група учнів самостійно визначила та повідомила однокласникам поняття назв документів: «декларація»; «конвенція» та «закон».

4.Розгадавши кросворд, класному керівнику та практичному психологу вдалося виявити рівень обізнаності учнів 7-В класу про назви прав, якими школярі користуються кожного дня. Так, за допомогою кросворду, учні відгадали ключове слово психолого-виховного заходу: «ПРАВО».

ВИСНОВОК: «поряд із нами живуть люди, які також мають права. Тому реалізовувати свої права, не порушуючи при цьому прав та інтересів інших – це своєрідне мистецтво. Досягти такого балансу можливо не тільки завдяки високій правовій свідомості, грамотності чи через страх перед відповідальністю, а перш за все тоді, коли ти в своїх діях керуєшся совістю, порядністю, людяністю, добрими намірами, чесністю, повагою до оточуючих. Народна мудрість гласить: «Якого ставлення бажаєш до себе – так стався і до інших», «Що посієш – те й пожнеш», «Людина – коваль свого щастя», «Життя прожити – не поле перейти», і ці вислови не потребують доказів, оскільки перевірені віками. Найважливішою для людини та суспільства відносини, упорядковані нормами права, тобто нормами, записаними в законах, і кожна людина перебуває під їхнім впливом. Нині Україна просувається по шляху побудови правової держави. У цей період важливим є формування у народу України нового правового мислення, набуття знань про життєво необхідні закони й уміння використовувати їх у повсякденному житті. Ви, учні, не повинні бути осторонь, оскільки молодь – це та сила, яка в змозі здійснити перетворення на краще і забезпечити більш справедливе майбутнє держави».

ФОТО https://drive.google.com/drive/folders/1UQuXqNS_yvbHcPEBz3W10KnPWfX0kRIn?usp=sharing

Категорія: Статті | Додав: Admin@03krm (17.04.2018)
Переглядів: 49 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Корисні сайти
Категорії розділу
Статті [995]
ВНЗ України запрошують [19]
Новини Педпреси
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Copyright MyCorp © 2018Конструктор сайтів - uCoz