Вівторок, 23.10.2018, 01:40
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
ЗОШ №3
м.Краматорськ  
 
       
 

Головна » Статті » Статті

ПСИХОЛОГО-ВИХОВНА ГОДИНА З ЕЛЕМЕНТАМИ ТРЕНІНГУ «ЗНАЄМО ТА РЕАЛІЗУЄМО СВОЇ ПРАВА»

ПСИХОЛОГО-ВИХОВНА ГОДИНА З ЕЛЕМЕНТАМИ ТРЕНІНГУ «ЗНАЄМО ТА РЕАЛІЗУЄМО СВОЇ ПРАВА»

12 квітня 2018 року з учнями 7-А класу класним керівником та практичним психологом школи була проведена психолого-виховна година з елементами тренінгу на тему: «Знаємо та реалізуємо свої права».

Мета заходу:

- формувати навички правомірного реагування на неправомірні дії однолітків;

- формувати в підлітків-лідерів навички надання одноліткам необхідної підтримки, консультативної допомоги у проблемах, пов’язаних із правами дитини;

- формувати навички правомірної поведінки учнів і навчання діяти в різноманітних життєвих ситуаціях у відповідності з нормами права;

- визначити рівень уявлення та знань учнів середньої школи про користування власними правами та виконання обов’язків учня.

Проведена психологічна година з елементами тренінгу дала можливість встановити з учнями старшої школи контакт, прийняти правила роботи під час проведення тренінгових вправ.

ЗМІСТ ПРОВЕДЕНОЇ РОБОТИ

Учні протягом психологічної години намагалися виконувати наступні правила:

  • бути доброзичливими, коректними, тактовними, толерантними, терпеливими, конструктивними;
  • вчилися говорити лише від свого імені;
  • дотримувались «правила руки»;
  • дотримувались «правила двох рук» (коли в аудиторії ставало шумно, дозволялося піднімати дві руки);
  • поважати думку інших школярів.

1.Проведена психологічна година допомогла з’ясувати асоціації, які виникають у учнів зі словом: «ПРАВО». Учні, згідно віковому розвитку, відповідали різноманітними асоціативними думками.

2.За допомогою прослуханої історії про права дитини школярам вдалося замислитися над проблемою порушення прав дитини. Учні під час вправи наочно продемонстрували соціальні та емоційні зв’язки, що забезпечують необхідні умови для виживання й розвитку дитини. Прослухана та переглянута історія «про права однієї дівчинки» змусили учнів зробити колективний висновок: «Важливо протягом складних життєвих ситуацій не розставатися з надією!».

3.Учні протягом психологічної години дізналися про основні документи, які забезпечують захист прав дитини. Кожна група учнів самостійно визначила та повідомила поняття назв документів: «декларація»; «конвенція» та «закон».

4.Розгадавши кросворд, класному керівнику  та практичному психологу вдалося виявити рівень обізнаності учнів 7-А класу про назви прав, якими школярі користуються щодня. Так, за допомогою кросворду, учні відгадали ключове слово психолого-виховного заходу: «ПРАВО».

Наприкінці психолого-виховної години був зроблений колективний висновок: «поряд із нами живуть люди, які також мають права. Тому реалізовувати свої права, не порушуючи при цьому прав та інтересів інших – це своєрідне мистецтво. Досягти такого балансу можливо не тільки завдяки високій правовій свідомості, грамотності чи через страх перед відповідальністю, а перш за все тоді, коли ти в своїх діях керуєшся совістю, порядністю, людяністю, добрими намірами, чесністю, повагою до оточуючих. Народна мудрість гласить: «Якого ставлення бажаєш до себе – так стався і до інших», «Що посієш – те й пожнеш», «Людина – коваль свого щастя», «Життя прожити – не поле перейти», і ці вислови не потребують доказів, оскільки перевірені віками. Найважливішою для людини та суспільства відносини, упорядковані нормами права, тобто нормами, записаними в законах, і кожна людина перебуває під їхнім впливом. Нині Україна просувається по шляху побудови правової держави. У цей період важливим є формування у народу України нового правового мислення, набуття знань про життєво необхідні закони й уміння використовувати їх у повсякденному житті. Ви, учні, не повинні бути осторонь, оскільки молодь – це та сила, яка в змозі здійснити перетворення на краще і забезпечити більш справедливе майбутнє держави».

ФОТО https://drive.google.com/drive/folders/1nWyfySO1L0YMK5uL2MVG1vWTwzo3AWPW?usp=sharing

Категорія: Статті | Додав: Admin@03krm (13.04.2018)
Переглядів: 41 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Корисні сайти
Категорії розділу
Статті [991]
ВНЗ України запрошують [19]
Новини Педпреси
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Copyright MyCorp © 2018Конструктор сайтів - uCoz