З наступного року в школах випускних іспитів не буде
З наступного року в школах випускних іспитів не буде У 2017 році випускні екзамени проходитимуть лише у формі ЗНО. А на учасників зовнішнього незалежного оцінювання чекають деякі новації, зауважує газета Експрес.
Зокрема, сертифікаційні роботи з української мови та літератури, а також історії України міститимуть субтест, за виконання якого випускники шкіл отримають оцінки як за державну підсумкову атестацію.
Для визначення результатів ДПА з іноземних мов, а також із математики, зараховуватиметься частина завдань сертифікаційної роботи ЗНО. З решти предметів -- результати всієї роботи.
Тестування з української мови для всіх випускників шкіл залишається обов'язковим. За результатами виконання роботи з цього предмета виставлятимуть оцінки в атестати за дванадцятибальною шкалою.
Крім цього, випускник має вибрати або математику, або історію України. Частина тих, хто реєструватиметься на ЗНО з історії України, писатимуть тільки субтест. Що це за субтести? Загалом сертифікаційна робота з історії України складається із запитань, що охоплюють період від найдавніших часів і майже дотепер. А субтест -- це окремі сторінки, де завдання стосуються тільки ХХ -- ХХІ століття. Тобто випускник, який реєструється на ЗНО з історії України, але для вступу цей предмет йому не потрібний, пише лише субтест, щоб отримати оцінку в атестаті. Те ж стосується ЗНО з української мови та літератури. Якщо хтось із випускників вирішив, що не вступатиме до вищого навчального закладу, йому буде достатньо скласти ДПА. Тобто написати субтест -- завдання сертифікаційної роботи лише з української мови, і отримати оцінку за дванадцятибальною шкалою.
Що ж до іноземної мови та математики, то є чітко визначені номери тестових завдань із сертифікаційних робіт, які не будуть враховуватися для визначення результатів державної підсумкової роботи. Крім цього, наступного року випускники шкіл зможуть обрати серед 10 предметів один на вибір для зарахування результатів тестування з нього як оцінку за ДПА. При цьому для визначення результатів державної підсумкової атестації з біології, географії, фізики й хімії зараховуватиметься вже не частина завдань, а результати всієї сертифікаційної роботи.
Для випускників-одинадцятикласників не організовуватимуть окремо жодного випускного іспиту в школі. Усі ДПА будуть у формі ЗНО. А загалом кожен зареєстрований учасник ЗНО матиме право виконати сертифікаційні роботи не більше, ніж із чотирьох навчальних предметів.
Пробне тестування наступного року проходитиме 1 і 8 квітня. Реєстрація на пробне ЗНО проводитиметься з 10 до 31 січня на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти. А вартість одного тестування для одного учасника становитиме 120 гривень. Що ж до основної сесії ЗНО, то для участі у ньому можна буде реєструватися з 6 лютого до 17 березня 2017 року. Школи подаватимуть документи всіх своїх випускників одинадцятих класів.
|